Klipy na ringu: Doda vs. Edyta

21 List

Dwie największe divy polskiej sceny wypuściły, jedna po drugiej, nowe klipy promujące ich płyty. Jak wyszło?

Doda promuje wciąż swój drugi album „7 pokus głównych, który do dziś sprzedał się w liczbie 16 tys. egzemplarzy i został uznany za klapę przez te same portale plotkarskie, które zwykle „królową elfów” lansują. „XXX” to trzeci singiel z albumu. Piosenka i klip starają się ociekać erotyką, co przy wyłączeniu dźwięku nawet się udaje. Jednak niech mi toś wytłumaczy po co Doda jechała kręcić ten klip do USA, jak chwali się wszem i wobec, skoro efekt wygląda jak niskobudżetowa wersja „300”? Przecież to równie dobrze może być Pustynia Błędowska, a i czołgów u nas niemało. Czarnoskórych modeli też by chyba bez problemu w Warszawie znalazła. Doda śpiewa tu „podnieca mnie śmiertelność Twa”. Mnie ten klip nie podnieca niestety. Nic a nic.

Edyta Górniak odcina kuponik od sławy, wydając sequel do swojej piosenki „To nie tak jak myślisz”. Tamta piosenka promowała „To nie tak jak myślisz kotku” – całkiem znośną komedię pomyłek. Ta promuje film będący czymś w rodzaju sequela tamtej produkcji – „Pokaż kotku co masz w środku”. Podobnie jak w klipie do „Tntjm” tutaj również Edyta zostaje wpleciona w sceny z filmu. Niestety nieudolnie. Edyta wygląda pięknie – to prawda. Szkoda tylko, że większość jej obecności w klipie to przebieranie się, stanie na tle green screena lub wicie przed lustrami w jakimś klubie. A wszystko to i tak jest lepsze niż jej „uniki” kiedy rzekomo Jacek Borusiński do niej strzela. Miałem wtedy wrażenie, że Edyta niczym Tomasz Kammel prosi bym zabił ją śmiechem. Co też uczyniłem.

Dlaczego ta mało w tym oryginalności, ciekawych pomysłów, a tak dużo wicia się? To są królowe polskiej sceny? Nic dziwnego, że większość normalnych ludzi w tym kraju przestała słuchać komercyjnych stacji radiowych.  Z tego ringu nikt nie wyszedł zwycięsko…

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: