Trailery na ringu: The Dark Knight Rises vs. The Wrath of the Titans

20 Gru

W amerykańskich kinach pojawił się Sherlock Holmes, czas więc na trailerową świąteczną ofensywę wytwórni Warner. Z sequelem filmu o znanym detektywie, który w naszych kinach pojawi się ledwie za dwa tygodnie, pokazano min zwiastun finalnej części nowej trylogii o Batmanie oraz sequel niezbyt dobrze przyjętego „Starcia Tytanów”. Zobaczmy.

 

Pierwsza część średnio mi się podobała. Była to przyzwoita rozpierducha z takim „brudnym” stylem, który miał sugerować realizm, a mi kojarzył się z podkreśleniem tylko, ze to film klasy B. Tutaj mamy więcej tego samego, mimo zmiany reżysera. Jest więc rozpierducha z nowymi potworami, w tym znowu jeden gigantyczny w finale. I walcząca laska. I fatalny podkład (co oni ostatnio z tymi rockowymi podkładami w trailerach?). Średnie, ale pewnie ludzie z braku laku i tak się na to wybiorą – premiera w marcu. W Polsce też.

 

Tutaj może będę nieobiektywny, dlatego na wstępie powiem, że o ile Batman początek uważam za… hmmm, dobry początek… O tyle już „The Dark Knight” wbił mnie w fotel, i to nie tylko dzięki kreacji Heatha Ledgera. Podoba mi się pomysł testowania Batmana. Jak i to, że niektóre postacie nie żyją tam wiecznie. Christopher Nolan od dawna zapowiadał, że najnowszy, trzeci już film to „definitywny” koniec trylogii. Trailer podkreśla to słowami „The Legend Ends”. Zapowiada też widowisko o dużo większej skali niż pierwsze dwa filmy. W samym trailerze widzę ze 3 ogromne sekwencje akcji Podoba mi się też to, że nic nie wiemy o fabule w tym momencie. Dostajemy jedynie strzępki informacji, pojedyncze ujęcia nowych postaci. Nie wiem jak wy, ale po tym trailerze nie mogę już doczekać się, aż zasiądę w kinie na tym filmie.

Na chwilę obecną nowy Batman wygląda na najbardziej wyczekiwany film następnego roku, ALE… przed nami jeszcze premiery kinowe „Dziewczyny z tatuażem” i amerykańska premiera „Tintina”, a z nimi masa nowych trailerów. Zobaczymy m.in „Prometeusza” Ridleya Scotta (film, który nawiązuje w tajemniczy sposób do „Obcego”) czy „Hobbita” Petera Jacksona.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: