TV or not TV: Alcatraz

21 Sty

Nowy serial telewizji FOX na antenie pojawił się 16 stycznia. Do tej pory mogliśmy zobaczyć dwa odcinki i, przynajmniej w moim przypadku, wyrobić sobie zdanie na temat nowej produkcji. O czym jest ta produkcja?

Pewnej nocy w latach 60-tych wszyscy więźniowie mieli zostać wywiezieni z Alcatraz. Tak się jednak nie stało, ponieważ zniknęli wraz ze strażnikami i całą obsługą więzienia. Teraz zaczynają się pojawiać współcześnie, najczęściej wyrównując jakieś rachunki z przeszłości. Na ich tropie jest dzielna policjantka Rebecca Madsen, znawca tematu o nazwisku Soto oraz agent FBI Emerson Hauser, który węszy w tym wszystkim dziwny spisek.

Kiedy dowiedziałem się, że J.J Abrams i jego Bad Robot zabierają się za nowy serial, byłem co najmniej ciekawy. Również pierwszy pokazany kilka miesięcy temu zwiastun serii wyglądał co najmniej ciekawie. Niestety, dwa pierwsze odcinki sprawiły, że wróżę temu serialowi los „Flash Forward” i „The Event” czyli zdjęcie z anteny po pierwszym sezonie. Wielka tajemnica moim zdaniem nie jest tu w ogóle wciągająca, bohaterów jest za mało, a ci którzy są są sztywni jakby połknęli kij. Nie przekonał mnie również wielki zwrot akcji na koniec drugiego odcinka. Miał być efekt „wow”, a było bardziej wzruszenie ramionami.

Serial jest wtórny, nudnawy i zaciekawi tylko najbardziej uzależnionych serialomaniaków. Mi osobiście najbardziej przypomina „Fringe”, tylko że tamten punkt wyjścia fabuły miał dużo ciekawszy.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: