WTF?! – Marketing polskich filmów

6 Lu

Na pierwszy ogień plakat nowego filmu Szumowskiej. Ok. Jestem w stanie zrozumieć czerwone usta i białe twarze. Pasują do tematyki, ale czy twórcy plakatu musieli go w całości zerżnąć z tego plakatu:

Bo o ile do filmu „Burleska” ten neonowy napis jakoś pasował, a do dramatu o studentkach handlujących ciałem już tak średnio. Osobiście uważam, że to żenujący zabieg i brak jakiejkolwiek pomysłowości. A najgorsze, że ktoś dostał finansową gratyfikację za zaprojektowanie tego „oryginalnego” plakatu „Sponsoringu”… I te straszne hasła reklamowe. Smutne…

Ale nie tak smutne jak kolejny dziś przykład – trailer „pierwszej polskiej komedii 3D”:

Nabijali się z tego dziś Wojewódzki i Figurski i zaprawdę trudno im się dziwić. Gdzieś na youtubie widziałem mój ulubiony komentarz: „To już nie tylko nie umiemy robić filmów. Polacy nawet trailerów nie umieją robić”. Najbardziej kuriozalne 2,5 minuty w tym roku. Niezręcznie mi to nawet komentować, bo po prostu tego nie rozumiem, jak i tego miliona widzów, którzy pójdą na to do kina. A wszyscy wiemy, że pójdą – prawda?

Na tym tle ostatnia propozycja to wręcz perełka: dynamicznie zmontowany trailer, pokazujący sporo ciekawych ujęć:

Ok, są znowu te same twarze – Kot i Adamczyk. Jest Patryk Vega – i wiem, wiem, że popełnił „Ciacho”, ale nakręcił też „Pitbulla”, a akurat sekwencje akcji „Ciacho” miało sprawnie zrealizowane. Z pozytywów: są też – Mikulski i Karewicz – to akurat fajna rzecz. No i jest scenariusz Pasikowskiego („Psy”, „Glina”, „Pokłosie”), który ponoć jest całkiem niezły. Czy dostaniemy pierwszy od wielu lat udany polski film akcji? Przekonamy się już w marcu.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: