TV or not TV – Bez tajemnic (sezon drugi)

15 List

„Bez Tajemnic” to serial bez wątpienia specyficzny. Produkcja oparta wyłącznie na dialogach, przypominająca teatr telewizji. W dzisiejszych stabloidyzowanych czasach to nie lada odwaga inwestować w produkt, który trzyma nas przez 20 minut w jednym pomieszczeniu z dwójką, trójką aktorów.

Pierwszy sezon obejrzałem z ciekawością i, muszę przyznać, wciągnąłem się w historię psychologa Andrzeja Wolskiego i jego kilkogra pacjentów. Druga seria już od pierwszych minut mnie zaskoczyła. Widać ktoś jednak czytuje uwagi internautów i potrafi sobie je wziąć do serca. Dlatego też w nowym sezonie jest przede wszystkim jaśniej, dzieki czemu nie mamy wrażenia ponurości, mimo powagi poruszanych w rozmowach tematów.

Nie ma też wątpliwości, że nawet jeśli serial jest w miarę dokładną adaptacją wersji izraelskiej czy amerykańskiej, jednak sztuka jest napisać inteligentne dialogi, nieco je przerobić na polskie realia i oddać w ręce pierwszej klasy aktorów. Ta sztuka tutaj znowu sie udaje. Część wątków jest kontynuacją, pośrednią lub nie, historii znanych juz z pierwszego sezonu. Dlatego nie jest to jeden z tych seriali, gdzie można „wskoczyć” w historię w dowolnym odcinku i od razu połapać się o co chodzi. To serial, tóy wymaga skupienia i uważnego oglądania.

Jeśli chodzi o inne zmiany, to oczywiście mamy nowe twarze w obsadzie. Do znanych już Jerzego Radziwiłowicza, Krystyny Jandy, Łukasza Simlata i Ilony Ostrowskiej dołączają m.in Magdalena Cielecka, Janusz Gajos, Julia Kijowska i Danuta Stenka. Aktorstwo jest na wysokim poziomie, dlatego też będę równie wiernym widzem nowego sezonu, jak byłem poprzedniego.

Pierwsze pięć odcinków można zobaczyć na HBO Go bezpłatnie.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: