Gwiazda tygodnia: Beyoncé

5 Lu

Ostatnio na ustach wszystkich. najpierw pół świata, od Arethy franklin po Edytę Górniak zastanawiało się, czy na inauguracji Obamy śpiewała hymn na żywo czy z playbacku a jeśli z playbacku, to czy była usprawiedliwiona. Potem wszyscy czekali na jej występ na Superbowl i ogłoszenie nowej trasy koncertowej.

Aferę „mimegate” jak nazwały ją amerykańskie media, należy moim zdaniem przemilczeć. Jakoś nie robiono takich afer nigdy wcześniej, a nie raz i nie dwa artyści na dużych amerykańskich show śpiewają z playbacku lub posiłkują się półplaybackiem. Beyoncé zresztą pokazała klasę i rozwiązała wszystko na konferencji prasowej, gdzie wykonała hymn już na żywo, zresztą każdy kto widział wcześniej jej wystąpienia choćby z  Glastonbury wie, że na żywo śpiewać potrafi i basta.

Potem był Superbowl. I tu mam mieszane uczucia. Choć wiem, ze takie występy rządzą się specjalnymi prawami, to jednak Beyoncé zaskoczyła mnie tym, jak mało śpiewała. Niemniej jednak ruszała się doskonale, światła i tancerki robiły niesamowite wrażenie, a wykonane na koniec „Halo” miało zamknąć usta wszystkim krytykom i chyba tak się stało.

No i na koniec informacja, na którą czekali polscy fani od dawna – Beyoncé wystąpi 25 maja na Narodowym w ramach Orange Festivalu. Serwery ponoć się zapchały wczoraj zaraz po ogłoszeniu rozpoczęcia rezerwacji biletów na przedsprzedaż. A ja osobiście już żałuję, że nie będę mógł tam być. Beyoncé to niewątpliwie jedna z najgorętszych gwiazd świata, a jej nowa trasa „Mrs. Carter” może być czymś naprawdę wielkim. Swoją drogą ciekawe, czy „Mrs Carter” to będzie także tytuł płyty. Wtedy mielibyśmy nawiązania do inspirowanych Jayem-Z płyt Lil Wayne’a („Tha Carter” i kolejne sequele), potwierdziłoby to też plotki, że nowy materiał ma być bardziej hip hopowy. Ech, spekulacje to połowa „funu” w tej branży.  Zostawiam was oczywiście z Beyoncé.

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: